Újabb beruházásával a világ élmezőnyébe tart a Master Good - VIDEÓ RIPORT

Újabb beruházásával a világ élmezőnyébe tart a Master Good - VIDEÓ RIPORT

2018. 08. 24.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter

Jelentős fejlesztés indul a Master Good kisvárdai és petneházai üzemeiben, melynek eredményeként a 100 százalékban magyar családi tulajdonú vállalat a világon elérhető legmagasabb baromfi vágási-feldolgozási kapacitással üzemelhet. A 15 milliárd forint értékű fejlesztés költségeinek jelentős része gépi beruházás, automatizáció és robotika, így a növekvő kapacitás mellett magasabb feldolgozottsági szinten hagyhatják el a termékek az üzemet. Az élelmiszeripari vállalat árbevételének 70%-a exportból származik, amit több mint 40 országban realizálnak.

A Master Good cégcsoport Északkelet-Magyarország területén működik, integrált takarmány-termeltetéssel, baromfitenyésztéssel, keltetéssel, broilerhízlalással és feldolgozással foglalkozik. A Bárány család 100 éve, négy generációra kiterjedően foglalkozik baromfitenyésztéssel, az első generáció a Széchenyi grófok uradalmi baromfitenyésztője volt. A feldolgozott csirkék több mint 90%-át saját telepeiken nevelik.

A vállalat a 2000-es évektől kezdve Szabolcs-Szatmár-Bereg megye egyik kiemelkedő agrárvállalkozása. A mostani bővítést egy 2015-ben indult modernizációs és kapacitásbővítő fejlesztés alapozta meg, melynek keretében 10 500 csirke/óráról 12 500 db/órára növekedett a termelési kapacitás, és 500 új munkahely jött létre. A legújabb, technológia-intenzív beruházás költségeinek jelentős része gépi beruházás, automatizáció és robotika, tehát közvetlen munkahelyteremtés nélkül emelkedik a termelés és javul tovább a hatékonyság. Várhatóan már 2019 második felében, tehát egy éven belül 15 000 db/óra vágási sebességgel történik majd a csirkék feldolgozása, ami másodpercenként 4,1 db csirkét jelent. Mindemellett a Master Good beruházása hozzájárul ahhoz, hogy az exportra kerülő élelmiszeripari termékek minél magasabb feldolgozottsági szinten hagyják el az országot.

A magyar nemzetgazdaság egyik hagyományos húzóágazata az élelmiszeripar, amit a Nemzeti Befektetési Ügynökség által kezelt projektek is jól mutatnak: az élelmiszeripar évek óta a dobogón szerepel a legtöbb működőtőke beruházást felmutató iparágak között. 2018 első félévében az élelmiszeripar termelési értéke 1517,3 milliárd forintot tett ki, ami 8%-os növekedést jelent 2017 azonos időszakához képest, míg az élelmiszeripar részaránya a teljes feldolgozóipari termelésben megközelítette a 10%-ot, több mint 140 000 embernek munkát adva.

Iparági cikkek

N
Dél-Korea vezető élelmiszeripari vállalata Dunavarsányban hozza létre első kelet-közép-európai termelőegységét

Magyarország mellett tette le a voksát dél-koreai élelmiszeripari óriás, a CJ Foods. A globális szinten alap élelmiszereket, előételeket, fagyasztott és hűtött készételeket gyártó és forgalmazó vállalat első kelet-közép-európai termelőegységét Dunavarsányban hoz...

2024. 11. 20.

Élelmiszeripar #Élelmiszeripar #Feldolgozott élelmiszer #CJ Foods #Dunavarsány #80 millió euró #200 ÚJ munkahely
N
Esztergomi bázisát bővítve terjeszkedik Európában az első számú thai instant tészta gyártó

Európai terjeszkedését megalapozva külön fűszergyártó üzemmel, és új gépsorokkal erősíti esztergomi operációját egy több mint 45 millió eurós beruházással az instant tészták piacának egyik legnagyobb szereplője, a Thai President Foods.

2024. 09. 13.

Élelmiszeripar #Élelmiszeripar #Thai President Foods (Hungary) Kft. #45,3 millió euró #Esztergom #Kapacitásbővítés #Feldolgozott élelmiszer
N
Elkészült a HELL Energy komplex kapacitásbővítő beruházása

Átadták hazánk vezető energiaital, jegeskávé és jegestea gyártója, a HELL ENERGY Magyarország Kft. komplex kapacitásbővítő beruházását. A szikszói üzemben, a 228 millió euró összértékű fejlesztésnek hála a vállalat ezentúl éves szinten akár 4 milliárd darab ital...

2024. 05. 24.

Élelmiszeripar #Élelmiszeripar #240 ÚJ munkahely #HELL ENERGY #228 millió euró #Szikszó #Kapacitásbővítés