Újabb utasszállító pilótákat képző akadémia indul Magyarországon - VIDEÓRIPORT
2019. 04. 29.
Magyarországon indítja el második repülőgép pilótákat képző akadémiáját a norvég Pilot Flight Academy (PFA), együttműködésben a szintén norvég tulajdonú Central European Aviation Clusterrel (CEAC). A 15 millió euró értékű beruházással létesülő pilótaképző központ a tervek szerint a norvég beruházók négylépcsős beruházási csomagjának első eleme, amely 80 különleges tudást igénylő munkahelyet teremt (oktatók, szakértők), és maximális kapacitáson 300 kadét képzését biztosítja majd. Az első képzési csoportok a tervek szerint már fél év múlva, 2019 novemberében elindulnak Sármelléken.
A pilótaképzés szakmai partnere egy norvég pilótaképző, a Pilot Flight Academy (PFA). A 2007-ben alakult vállalat a Magyarországon tervezetthez hasonló létszámmal, mintegy 80 fő foglalkoztatásával, két norvég campuson összesen 300 tanulót képez, akik jelenleg 4 repülőgép-szimulátoron és 13 repülőgépen gyakorolhatnak.
A második akadémia helyszínéül a kiváló földrajzi elhelyezkedés, valamint az ebből adódó ideális időjárási viszonyok miatt Magyarországot választották. A Hévíz-Balaton repülőtér kiválasztását megelőzően számos hazai repülőteret megvizsgált a norvég beruházói csoport, de kizárólag ezen a helyszínen állt rendelkezésre a megfelelő infrastruktúra, valamint a beruházáshoz szükséges üzemi terület. A kéthektáros területen létesülő két, egyenként 1000 négyzetméteres hangárban kerülnek elhelyezésre az oktató repülőgépek, a szimulációs eszközök, az oktatóhelyiségek és az irodák is. A projekthez kapcsolódó további beruházási lépcsők a közeljövőben szintén a repülőtér közelében valósulhatnak meg.
A CEAC és a PFA együttműködésének célja a már jelenleg is fennálló, és a közeljövőben várhatóan tovább fokozódó pilótahiány csökkentése a Central European Training Centre létrehozásán keresztül, ahol több légitársaság is képezhetne pilótákat. A Pilot Flight Academy mellett már több európai légitársaság csatlakozásával kapcsolatban is elindultak a tárgyalások.
A Wizzair 2017-es bejelentése után, miszerint Wizz Air Pilóta Akadémiát indít Budapesten, a norvég befektetők bejelentése két éven belül már a második magyarországi pilótaképző központról szól, ami jól mutatja hazánk elmozdulását a repülőgép ipar területén is az alacsonyabb hozzáadott értékű gyártási tevékenységek irányából a magasabb hozzáadott értékű, szolgáltatási beruházások felé.
A repülőgép ipar felszálló ágba került Magyarországon az utóbbi években, hiszen a Lufthansa Technik budapesti és miskolci fejlesztései mellett a Diehl Aviation a nyírbátori gyártókapacitás-bővítések után mérnöki központot telepített hazánkba, míg a svájci RUAG Aerostructures már három gyártóegységgel rendelkezik Magyarországon. Hamarosan pedig az Airbus Helicopters is csatlakozik a sorba, egy helikopter részegységeket gyártó üzem létesítésével, melynek helyszínéről az idei évben születhet döntés.
Iparági cikkek
Szépségápolási egységgel bővül az Unilever nyírbátori operációja, ahol évente 150 millió palack dezodor készül majd világszerte ismert márkákból.
2024. 10. 10.
HIPA #HIPAA hazai partnerek mellett a térség autógyárainak igényeit is maximálisan kielégítő központtá bővül a fémfelület-kezelő technológiával foglalkozó Aalberts Surface Technologies Kft. tatabányai telephelye egy körülbelül 22 millió euró értékű beruházással.
2024. 09. 12.
HIPA #HIPAAz AIM Congress vezető befektetési platform Abu Dhabiban ismét összehozta a befektető világ befolyásos szereplőit a világ minden tájáról, ahol a HIPA megkapta a Közép- és Kelet-Európa & Törökország kategóriában a legjobb ügynökségnek járó AIM Investment Awardot.
2024. 05. 27.
HIPA #HIPA