Bővítéssel válaszol a RAFI Hungaria és a Modine Hungária a pandémia kihívásaira
2022. 04. 06.
Az elektronikai termékeket gyártó RAFI Hungaria Kft. Mezőtúron 6,5 millió euró összegben, míg a járműipari beszállító Modine Hungária Gépjárműtechnikai Kft. Gyöngyösön és Mezőkövesden közel 5,2 millió euró értékben valósít meg elsősorban raktárkapacitás-bővítést a versenyképesség-növelő támogatási programok keretében. Az év végéig befejezni tervezett mezőtúri projektet a napokban jelentették be, Gyöngyösön pedig már át is adták az új raktárcsarnokot.
A németországi központtal működő, évszázados múltra visszatekintő RAFI cégcsoport több, mint harminc éve működik Magyarországon. A RAFI Hungaria Kft. mára nemcsak a három kontinensen és hat országban jelen lévő vállalatcsoport legnagyobb létszámú leányvállalatává vált, hanem egyben Mezőtúr város legnagyobb foglalkoztatója is, amely elektronikai termékeket gyárt elsősorban az autóipar és az orvostechnika számára.
A cég versenyképesség-növelő támogatási program keretében korszerű raktárcsarnokot hoz létre mintegy 2400 négyzetméterrel bővítve jelenlegi kapacitásait, miközben a raktározási magasságot megháromszorozza. Emellett tovább fejleszti a telephely közmű- és infrastrukturális ellátottságát, logisztikai rendszerét és a gyártáshoz szükséges gépeket.
– emelte ki Barna László, a RAFI Hungaria Kft. ügyvezető-helyettese.
A mezőgazdaság, építőipar és áruszállítás számára hűtőket és hőcserélőket gyártó Modine Hungária Gépjárműtechnikai Kft. ugyanakkor már a beruházás átadási fázisánál tart, hiszen ünnepélyesen átadták a nagyvállalati versenyképesség-növelő támogatási program keretében elkészült új 3.500 négyzetméteres raktárcsarnokukat gyöngyösi telephelyükön.
Az amerikai tulajdonosi hátterű cég ezen túl magépítő, csőtöltés, valamint insert lamella gyártó berendezést szerez be, illetve bővíti a forrasztókemence kapacitást is.
A fejlesztések a gyöngyösi mellett a vállalat mezőkövesdi telephelyén zajlanak, és összesen 10 fő felvételére nyílik lehetőség, akik közül hatan a gyöngyösi telephelyen dolgozhatnak. A gyöngyösi telephely beruházási volumene közel 2,5 millió euró, míg a mezőkövesdié 2,7 millió euró. Utóbbi esetében a szerszámgyártási és tesztelőgép kapacitások bővülnek.