Budapesten létesíti új K+F központját az amerikai Flowserve

Budapesten létesíti új K+F központját az amerikai Flowserve

2018. 06. 06.

Levente Magyar, Deputy Minister of Foreign Affairs and Trade

A texasi központú Flowserve ipari és szolgáltató vállalat a debreceni BSC központja után a magyar mérnöki tudásra alapozva Budapesten hoz létre új K+F központot. A vállalat mintegy 3,3 milliárd forintos beruházásával egy mérnöki feladatokat ellátó központot létesít, mely termékfejlesztési, terméktesztelési és mérnöki szolgáltatási funkciókat lát el a jövőben.

A Flowserve 1997-ben jött létre és ipari szivattyúk, ipari szerelvények, szabályozó szelepek, nukleáris szelepek, precíziós mechanikus tömítések rendszereinek megtervezésével és előállításával foglalkozik, továbbá különböző kapcsolódó menedzsment-szolgáltatásokat nyújt, elsősorban a feldolgozóipar számára. A texasi központú társaság 17 000 főt foglalkoztat a világ 55 országában, ügyfeleik pedig több mint 70 országból veszik igénybe a cég által kínált termékeket, szolgáltatásokat.

A vállalat 2016-ban Debrecenben nyitott üzleti szolgáltató központot (BSC), ahol 7 nyelven nyújtanak pénzügyi és számviteli szolgáltatásokat az észak-amerikai és az EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régió 25 országa számára.

Az új budapesti központ kulcsfontosságú erőforrásként szolgál majd az innovatív termékmegoldások kutatásában és fejlesztésében, élvonalbeli technikákat alkalmazva. A 12 mérnökkel induló egységnek a tervek szerint év végére 25 munkatársa lesz, a cél pedig a következő évek folyamatos létszámbővítése eredményeként a 150 mérnök foglalkoztatása. Ez a csapat arra fog koncentrálni, hogy a folyadékdinamikával, tribológiával, kritikus fordulatszámmal és mechatronikával kapcsolatos vezető csúcstechnológiákat beépítsék a termékeinkbe, amellett, hogy a bevált gyakorlatokat alkalmazzák a gyárthatóság és az összeszerelés terén.

A vállalat európai helyszínt keresett, Budapest kiválasztása mellett a befektetőbarát üzleti környezet, a logisztikai adottságok, a munkaerő tudása és nyelvtudása, a tehetséges mérnökök ittléte és a világszínvonalú Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem megléte döntött.

A HIPA 2017-es adatai alapján az Amerikai Egyesült Államok továbbra is Magyarország legfontosabb Európán kívüli partnere mind a projektek száma, mind pedig a létrejövő munkahelyek száma alapján.

Kapcsolódó cikkek

Iparági cikkek

N
Régiós szinten is előkelő eredményekkel büszkélkedhet a hazai BSC szektor

Újabb rekordévet zár és térségi szinten is kiemelkedő eredményeket ért el az üzleti szolgáltató központok (BSC-k) magyarországi szektora a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség közreműködésével végzett felméréssorozat új adatai szerint, amelyeket a szakma egyik leg...

2024. 11. 14.

BSC #BSC #BSC #Business Services Hungary felmérés #Díjak #konferencia #Konnektivitás
N
Új irodájával erősíti jelenlétét a CallComm

Átadták a CallComm Zrt. új irodáját Nyíregyházán, amelyet a vállalat a Nyíregyházi Egyetem épületében alakított ki. A 2,7 millió euró összértékű beruházás keretében az operáció 100 új munkahelyet teremtett, valamint 150 munkavállaló részére indította el szakmai ...

2024. 05. 24.

BSC #BSC #CallComm #Call Center #100 ÚJ munkahely #2,7 millió euró #Nyíregyháza
N
Kettő magyarországi üzleti szolgáltató központot díjaztak az idei CEE Business Services Summit & Awards gálán

Az üzleti szolgáltató központ (BSC) szektor magas rangú vezetői tizenegyedik alkalommal találkoztak a lengyelországi Varsóban, ahol az ágazat régiós seregszemléjén, a CEE Business Services Summit & Awards-on megválasztották az év legjobbjait. Az eseményen a magy...

2023. 03. 14.

BSC #BSC #HIPA #BSC #ExxonMobil #Trivium Packaging #CEE Business Services Summit